Skocz do zawartości
Wasserman

sprawdzane Wyszukiwarka w panelu administracyjnym

Czy jesteś za dodaniem takiej funkcjonalności do systemu Shoper.pl?  

2 głosy

1. 1. Czy jesteś za dodaniem takiej funkcjonalności do systemu Shoper.pl?

• Tak
      42
    • Nie
      0

Recommended Posts

Gdyby działała normalnie było by super. Nie chcę się zagłębiać w szczegóły, żeby coś tam znaleźć trzeba mieć sporo farta, wśród klientów nie da się znaleźć klienta mając nawet nazwisko ;) i wiele innych niedoróbek ma ta wyszukiwarka. Na szczęście wyszukiwarka dla klientów została poprawiona. ** Przydała by sie tez integracja z innymi firmami wysyłkowymi, w naszym przypadku GLS ** ta cześć sugestii w osobnym zgłoszeniu http://sugestie.shoper.pl/161666-Integracja-z-kurierami

Mnie się też nie podoba wyszukiwarka w panelu administracyjnym, choć idzie się przyzwyczaić. Przykład - chcę znaleźć 'mera 100'. Zamiast (jak mam jeszcze na 4) mam po pierwsze nie rozwijane opcje, tylko zaznaczenie 'ptaszkiem' (dokładnie w kółeczku mam na stałe zaznaczone produkty, bo te najczęściej szukam) to pokazuje mi się dokładnie mera 100 i TYLE. A w shoper 5, nie dość, że zawsze muszę zjechać na sam dół w rozwijanej liście aby wybrać produkt, to jeszcze pokazują mi się wszystkie produkty z słowem mera, 100, 10 i 1. Pal go sześć, jakby 'Mera 100' była na początku, ale ona jest nie wiadomo gdzie. Wyszukiwarkę w sklepie możemy sobie 'skonfigurować' co i jak ma być szukane, a tutaj nie. Poza tym, jak mam coś znaleźć w zamówieniach lub klientach, to szukam w poszczególnych działach. Teraz też tak robię i z produktami. Tylko po co mi wyszukiwarka na stronie głównej panelu administracyjnego? ;)

Zgadzam się z przedmówcami, wyszukiwarka zarówno w Panelu Administracyjnym, a co ważniejsze na stronie sklepu to koszmar. O ile w panelu administracyjnym można sobie z tym poradzić filtrując wyniki wyszukiwania, to wyświetlanie wyników wyszukiwania na stronie sklepu może Klientów przyprawić o mdłości. Dotyczy wyszukiwania na stronie sklepu: 1. wyszukiwanie w przypadku fraz 1-wyrazowych jest w miarę dobre 2. wyszukiwanie w przypadku fraz 2 lub kilku wyrazowych to porażka Moja sugestia odnośnie wyszukiwarki produktów na stronie sklepu: A)możliwość sortowania przez najbardziej trafne typy (obecnie jest tylko kolejność alfabetyczna i cena) B)kolejność wyświetlania wyników przy sortowania najbardziej trafionych wyszukań: 1. wyszukiwana fraza występuje dokładnie w nazwie produktu 2. wyszukiwana fraza występuje w nazwie produktu z uwzględnieniem minimalnych błędów wpisanej frazy 3. wyszukiwana fraza występuje w opisie produktu Przykład: fraza wyszukiwana - mis rozowy duzy (celowo nie użyłem polskich znaków) Kolejność wyświetlania wyników: 1. produkty zawierające w nazwie dokładnie 'mis rozowy duzy': 2. produkty zawierające w nazwie 'miś rozowy duzy', miś rózowy duzy', miś różowy duzy', 'miś różowy duży', mis rózowy duzy', itd. 3. produkty zawierające w nazwie fragment wyszukiwanej frazy 'mis rozowy', 'miś różowy', 'miś duży', 'mis duzy', 'duży różowy', 'duzy rózowy', 'miś', 'rozowy', 'duzy', itp. itd. 4. produkty zawierające w opisie dokładnie wyszukiwaną frazę lub jej pochodne i kombinacje

Zgadzam się z powyższym. Uwagi te odniosłabym również do wyszukiwarki w Panelu Administracyjnym. Obecnie jest tak, że wpisując szukane hasło np. 'Mc Donell' nie otrzymam wyniku 'McDonell', który jest prawidłowy. Uciążliwe, bo trzeba zawsze bardzo dokładnie sprawdzać pisownię szukanego produktu. Dobrze by było, gdyby pojawiły się wyniki 'Mc Donell', 'McDonell', 'MacDonell', 'Mac Donell', 'Mc Donel', itd. Im bardziej zbliżony wynik do szukanego hasła, tym wyżej na liście - koniecznie.

Do wyszukiwarki w panelu sugerowałbym możliwość wyszukiwania po kodzie kreskowym - id produktu. Np chcę poprawić jakiś opis to skanuje czytnikiem i... aktualnie wyskakuje 10 produktów podczas gdy kod jest unikatowy i mogłaby się otworzyć już edycja konkretnego produktu.

Odnalezienie produktu po kodzie to nie lada wyzwanie. Jeżeli mam kod 13.408.51.3395.9999 i wpiszę tylko np. 13.408.51.3395 to nie dostanę żadnego wyniku ani jak wpiszę np 408. Praca w takiej formie wyszukiwania nie pozwala na łatwą pracę. Kiedy można spodziewać się poprawy w działaniu?? dla tych co mają licencję samodzielną jest rozwiązanie tymczasowe, zanim nie zostanie wprowadzona poprawka. 1. przed edycją należy zrobić kopie zapasową. 2. edycja pliku ./public_html/application/models/Form/Admin/Filter/Element/ProductCode.php 3. odszukać linię $select->where('products.product_id = ? OR products_stock.code = ? OR products_stock.ean = ?', $filter_code); 4. poprawić na $select->where('products.product_id = ? OR products_stock.code LIKE '%' ? '%' OR products_stock.ean = ?', $filter_code); teraz jeżeli macie kody np.: 13.408.32.6402_9730, 13.408.32.6402_3333 to wystarczy wpisać tylko 32.6402 i wyświetlą się wszystkie pozycje, w których występuje 32.6402 niezależnie czy na początku, w środku czy na końcu. PS u mnie działa dobrze - ale nie biorę odpowiedzialności za błędne działania u innych :) pozdrawiam

W innym wątku na forum (w ramach off-topu) pojawiła się już ta informacja więc dopiszę jeszcze tu - w 2018 roku mamy w planach zmianę działania wyszukiwarki. 

• Like 1

jest rok  2018 :). Kiedy zostanie wprowadzona ta zmiana? Zgodzę się z poprzednikiem, że spamiętanie wszystkich kodów w całości bywa naprawdę trudne. Pamięta się za to często fragment lub początek... Zmiana funkcji wyszukiwania jest bardzo potrzebna...

Nie zapomnieliśmy o wyszukiwarce :) 

Ulepszona wersja wyszukiwarki w panelu administracyjnym jest już zaplanowana do wydania w najbliższych 2-3 aktualizacjach. W następnej kolejności udostępnimy nową wyszukiwarkę na froncie.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Drogi użytkowniku,

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.