Jump to content
Piotr

Produkty widoczne tylko dla wybranych użytkowników lub grup użytkowników

Czy jesteś za dodaniem takiej funkcjonalności do systemu Shoper.pl?  

9 members have voted

1. 1. Czy jesteś za dodaniem takiej funkcjonalności do systemu Shoper.pl?

• Tak
      15
    • Nie
      0

Recommended Posts

Witam! Proponuję wprowadzić bardzo ważną kwestie odnośnie praw do konkretnych produktów. Chodzi o to, żeby administrator mógł zarządzać prawami dostępu do konkretnych produktów dla konkretnych użytkowników lub grup użytkowników. Chcę sprzedawać m.in produkty, które będą mogły oglądać i kupować osoby, które wcześniej fizycznie pojawili się w sklepie stacjonarnym. Taka osoba dostanie wówczas unikalny login i hasło i po zalogowaniu otrzyma dostęp do produktów lub kategorii nie dostępnych dla wszystkich użytkowników, rejestrujących się na stronie.

Niestety, zmiana w tej postaci raczej nie będzie dostępna globalnie, jedynie przez indywidualne wdrożenie.

Na naszej stronie mamy katalog resellerów, którzy zajmują się m.in. rozbudową funkcjonalności. Firmy z tego katalogu mogę polecić z czystym sumieniem:

https://www.shoper.pl/katalog-resellerow/rozbudowa-funckjonalnosci/

Witam,

podpinam się pod temat z dodatkową sugestią.

Obecna funkcjonalność shopera pozwala na przypisanie gabarytów do produktów i uzależnienie od tego dostępnych form dostawy. Nie widzę natomiast jakiejś formy ograniczenia oferty dla klienta w momencie przeglądania oferty. Przykładowo klient korzystający wyłącznie z formy wysyłkowej w trakcie przeglądania oferty widzi wszystkie produkty. Dopiero w momencie składania zamówienia zobaczy, że jedyna akceptowana przez niego forma dostawy (wysyłka kurierska) jest niedostępna bez wskazania z jakiego powodu. Wydaje mi się że ograniczenie widoczności produktów dla wybranych grup klientów jest kluczowe.

Dołączam się do obecnych w temacie osób i popieram - dałoby to nowe możliwości sprzedażowe. 

Nie znalazłem wcześniej tego wątku, dlatego napisałem podobną sugestię:

Dnia 15.02.2018 at 12:09, Joanna Worona napisał:

Niestety, zmiana w tej postaci raczej nie będzie dostępna globalnie, jedynie przez indywidualne wdrożenie.

Na naszej stronie mamy katalog resellerów, którzy zajmują się m.in. rozbudową funkcjonalności. Firmy z tego katalogu mogę polecić z czystym sumieniem:

https://www.shoper.pl/katalog-resellerow/rozbudowa-funckjonalnosci/

W związku z Waszymi pytaniami o tę funkcjonalność postaram się ustalić, czy w tym temacie coś się zmieniło i czy będą szanse na globalne wprowadzenie. 

Brak takiej funkcji naprawdę sprowadza ten system do kulejącego sklepiku. Taka funkcja, która jest standardem w innych systemach, jest bardzo ważna dla firm chcących z jednego poziomu prowadzić sprzedaż B2C i B2B. Naprawdę nie da się z tym nic zrobić? Nie mówię, że mamy robić kopię MAGENTO ale na przykład w naszym przypadku brak tej funkcji powoduje poważne dyskusje nad zasadnością przedłużania działania sklepu na Waszej platformie w ogóle. To naprawdę nie jest dużo roboty a wartość systemu wzrośnie diametralnie.

@Jarek123

Dnia 4.03.2018 at 17:38, Jarek123 napisał:

Obecna funkcjonalność shopera pozwala na przypisanie gabarytów do produktów i uzależnienie od tego dostępnych form dostawy. Nie widzę natomiast jakiejś formy ograniczenia oferty dla klienta w momencie przeglądania oferty. Przykładowo klient korzystający wyłącznie z formy wysyłkowej w trakcie przeglądania oferty widzi wszystkie produkty. Dopiero w momencie składania zamówienia zobaczy, że jedyna akceptowana przez niego forma dostawy (wysyłka kurierska) jest niedostępna bez wskazania z jakiego powodu. Wydaje mi się że ograniczenie widoczności produktów dla wybranych grup klientów jest kluczowe.

Czy możesz doprecyzować, w jaki sposób konkretne produkty miałyby się zachowywać - np. gdy klient jest niezalogowany, powinien widzieć dany produkt na froncie? 

Potrzebuję kilka konkretnych przykładów, aby dalej prowadzić rozmowy dotyczące rozbudowy w tym temacie. 

Szczególnie przydatne w momencie, gdy realizowane jest zamówienie indywidualne i nie ma potrzeby, aby wszyscy mieli podgląd produktu, ceny itp, a Klient chce skorzystać np. z płatności shoper

Ja chciałabym, aby produkt był nie pojawiał się w nowościach / kategoriach, ale dał się np. przez link pokazać Klientowi i był dostępny dla niego do zakupu.

A także opcja produktów, które widoczne byłyby np. dla Klientów zarejestrowanych lub zapisanych na newsletter lub takich, którzy wydali konkretną kwotę w sklepie, żeby mieli możliwość zakupów/ zobaczenia nowej kolekcji jako pierwsi.

Edited by LTJ