Jump to content
Sign in to follow this  
Indibindi

Produkty Powiązane - sposób wyświetlania - Konkretnie Slider

Czy jesteś za dodaniem takiej funkcjonalności do systemu Shoper.pl?  

9 members have voted

1. 1. Czy jesteś za dodaniem takiej funkcjonalności do systemu Shoper.pl?

• Tak
      31
    • Nie
      1

Recommended Posts

Produkty powiązane wyświetlają się w sposób pionowy, czy można zrobić Slidera, przesuwanego z automatu lub ręcznie ? Proste miniaturki (najlepiej z możliwością zdefiniowania wielkości fotki w px. ) w poziomie i wtedy będzie to bardziej czytelne. Zdjęcia bez ramek, prostota i elegancja.. Wszystko w temacie.

pomysł bdb by było to w poziomie, a nie w pionie, także określenie wielkości fotki, natomiast od siebie dałbym jeszcze możliwość wyboru czy to ma być slider, czy zdjęcia w poziomie obok siebie. W końcu slider pokazuje tylko jedno zdjęcie w X czasie(przydałaby się także możliwość określenia czasu wyświetlania zdjęcia).

@anzys Bardzo dobrze, że zwróciłeś na to uwagę. Bo widać źle przedstawiłem mój pomysł. Tak jak piszesz chodziło mi o to aby: - zdjęcia produktów powiązanych były wyświetlane w poziomie, czyli np. mając 9 produktów powiązanych aby były wszystkie obok siebie i teraz ten SLIDER to myślałem, aby ogarniał wszystkie produkty. Sklep www ma np. 1024 px na szerokość, karta produktu ma powiedzmy jakieś 800px to aby moduł był na dole tak jak to jest teraz i miał szerokość 800 px i na tych 800 px wyświetla się tyle zdjęć ile wejdzie z proporcji. Ustawimy że zdjęcia mają po 100px na szerokość wejdzie wtedy 8 zdjęć, a to dziewiąte wjedzie przesuwając wszystkie z automatu z lewej do prawej lub przesuwa się ręcznie po najechaniu myszką. Ustawisz fotkę na np 200px szerokość wejdą 4 szt. pozostałe 5 płynnie się przesunie w pętli jak będziesz na karcie produktu lub ustawisz że masz przesuwać ręcznie i pokażą się strzałki i wodotryski. Mam nadzieję, że w miarę jasno to opisałem ;)

Przepraszam jestem po weekendzie, coś padłem na ostatnim zdaniu. Przy ustawieniu zdjęć na 200px widoczne są w module zawsze 4 szt. ale przesuwają się powolutku (płyną) w lewo tak aby pokazać wszystkie 9 szt. i tworzą pętlę. Uff

ponadto jeśli już jesteśmy w tym temacie, to powinna być jeszcze opcja wskazania co ma się wyświetlać obok zdjęcia (cena, nazwa,krótki opis - chceckbox) z doświadczenia wiem, że oglądając produkt X i widząc jego produkty podobne/powiązane, interesują klientów przede wszystkim zdjęcia, jeśli są zainteresowani to klikają w produkt powiązany i tam wszystkiego się dowiadują.

Tak, opcja co ma się wyświetlać oprócz zdjęcia jak najbardziej, choć mi wystarczą same zdjęcia, bo tekst jak się okazuje mało kto czyta. Jednak to zależy od profilu towaru jaki się sprzedaje, ale opcja jak najbardziej powinna być. Postaram się zrobić jakiegoś obrazowego jpg do pomysłu ;)

Zgadzam się. Przy ustawieniu modułu powiązanych w głównej kolumnie sklepu, slider staje się bezużyteczny, bo pokazuje tylko jedną małą fotkę, a reszta przestrzeni jest niewykorzystana. Zdecydowanie powinno się pokazywać tyle fotek produktów, ile się zmieści w danej szerokości, a następnie fotki powinny się przesuwać, zapętlone w tzw. 'karuzeli'.

Mamy możliwość ustawienia produktów powiązanych, ale tylko jako zakładkę, co jest zupełnie nietrafionym pomysłem, ponieważ Klienci to wzrokowcy, nikt nie sprawdza wszystkich (wygaszonych) zakładek produktu. Konkurencja, niemal każda ma to rozwiązane idealnie, ponieważ zarówno 'produkty powiązane' jak i 'kupili także' wyświetlają się poniżej opisu produktu, Klient je widzi od razu, klika, czyta, no i KUPUJE. Tak właśnie odpowiadają na takie pytanie moi klienci, 43 z 50 zapytanych Klientów chciałoby mieć takie coś u mnie. Jaka jest szansa na wdrożenie tego w shoperku? Z tego co widzę, trzeba by w ogóle stworzyć moduł 'Kupili również', ponieważ chyba tego nie ma, ja nie widzę...

kiedy można spodziewać się jakiegoś rozwiązania w tej kwestii. Trochę czasu minęło od zgłoszenia, a przydało by się jakieś ciekawsze rozwiązanie niż długa mało ciekawa lista produktów.

Shoper generalnie niewiele sobie robi z sugestii swoich chlebodawców, nie liczyłbym że powstanie taka opcja, nawet w kolejnym tysiącleciu ;)