Jump to content
Anzys

dostawy - transport - kurier

Czy jesteś za dodaniem takiej funkcjonalności do systemu Shoper.pl?  

1 member has voted

1. 1. Czy jesteś za dodaniem takiej funkcjonalności do systemu Shoper.pl?

• Tak
      6
    • Nie
      0

Recommended Posts

potrzeba rozbudować część związaną z wysyłką i wyborem kuriera który dostarcza przesyłkę, obecnie można przypisać tylko jednego kuriera i link śledzący do jednego pola dostawy. powinno to wyglądać tak: prosta baza z kurierami: -UPS link śledący xxxxxxxx -DHL link sledzący ccccccccc - SUUS link śledzący vvvvvvvvv .itd później podczas tworzenia przesyłki dla danego zamówienia wybiera się z listy kuriera którym idzie dane zamówieni i do wiadomości email wkleja się automatycznie przypisany mu znacznik ze śledzeniem przesyłki. dlaczego potrzebne? wiadomo cena/paczka - bo różnych gabarytów paczki nadajemy różnymi firmami kurierskimi - także przesyłki paletowe w zależności od rozmiarów różnymi firmami.

tworzenie osobnych form dostaw, to nie rozwiązanie, bo kupujacy w formularzu dostaw będzie miał wybór pośród 30pozycji, co tylko utrudnia.

na to nakłada się pare spraw: - brak możliwości przypisania kosztu dostawy do produktu - nie ma jak wytłumaczyć/storzyć schemat liczenia kilku produktów róznych na jednej palecie/przesyłce (nie sumują się koszty, ani nie stanowią żadnego % - trzeba ustalać(liczyć) po złożonym zamówieniu, płacimy od zajętej powierzchni paletowej) -korzystamy z kilku kurierów jednocześnie dla tych samych przesyłek. (czasami jedna firma nie może się podstawić, podczas gdy inna nie ma problemu, bo auto jest na naszym terenie) osobne formy dostaw dla każdego kuriera dla tych samych przesyłek = zamęt, a gdyby można przypisać kuriera i link śledzenia do przesyłki dopiero w momencie wysyłki (tj. w innych sklepach) - to problem sam się rozwiązuje.

Popieram potrzebę zmian w konfiguracjach wysyłek. Z jednej strony wysylający powinien mieć większą łatwość wyboru kuriera co zgłasza anzys, aczkolwiek uważam, że klientowi także należy dać możliwość wyboru kuriera i zróżnicowanego kosztu z tym związanego (opartekgo niestety NIE TYLKO NA WAGACH). Przykład poniżej DHL i UPS (wysyłając np przez Waszego partnera Apaczka.pl) mają różne definicje zwykłej paczki (wymiary, wagi). Potrzebne narzędzie, które nam (sprzedawcom) pozwoli przypisać do produktu kuriera którym można daną paczkę przesłać. Np. Posiadam produkt pakowany oryginalnie w karton o wymiarach 97 x 67 x 6 cm o wadze 1,5kg. Koszt wysyłki DHL: 16,97 + 23,37 = 40,34 (23,37 dopłata za nietypową paczkę) Koszt wysyłki UPS: 17,47 (mieści się w wymiarach paczki typowej) Osobiście chciałbym zdefiniować cenniki tak, aby klient miał wybór kuriera (jak kupujący wiem, którzy kurierzy w mojej okolicy słabo dostarczają i wolałbym nawet dopłacić niż korzystać z ich usług - jeśli mam wybór). Jeśli to zamąci sprawę to chociaż uwzględnijcie WYMIARY w ustawieniach wyboru przesyłki. W tym momencie kurierzy od nas wymagają przestrzegania wymiarów i kasują dodatkowe opłaty za minimalne przekroczenia natomiast Shoper nie pozwala nam tego ustawić inaczej niż dopiskiem w opisie przedmiotu co jest nieprofesjonalne. Uważam tą poprawkę za bardzo potrzebną i ważną w dzisiejszych czasach ehandlu. Pozdrawiam

Mamy obecnie temat wysyłek "na warsztacie" - skonsultowałam propozycję @Anzys Z Kierownikiem Produktu i myślę, że są szanse wprowadzenia takiej zmiany. Propozycja w tej postaci wróciła do działu rozwoju. 

witam,

Mamy podobny problem, sprzedajemy podkłady pod panele o różnych gabarytach, listwy przypodłogowe (2,5m dłużyce) i wiele innych które chcemy wprowadzić powielając to co na allegro a konkretnie cenniki dostawy.

Wystarczy by koszty dostawy się sumowały i byłoby po temacie, czy można coś takiego ustawić ? np. klient kupuje podkład pod panele i w zależności od ilości nalicza mu się konkretny koszt wysyłki, potem dodaje inny podkład o innej grubości i np. farbę.

Wyskakuję brak opcji dostawy. Wystarczy by się sumował: tzn. np za podkład 32 zł (podkład A)  + 22 zł (podkład B) i 15 zł (farba). Nie chce by koszty dostawy były definiowane od jednego gabarytu ponieważ nie jestem w stanie wyśrodkować kosztu wysyłki przy różnych grubościach podkładu. 

Na alleg...klient dodaje jeden, drugi trzeci produkt i ma zsumowane koszty, dokładnie tak jak być powinno. Niestety nie ma da się wysłać wszystkiego w jednej paczce czy koszcie dostawy (zbyt ciężkie)

Proszę o pomoc, ile by kosztowało dostosowanie czegoś takiego to nie tylko naszych potrzeb ? jak czytam kwestia roku to straszna odległa dziura. Zakładając sklep niestety nie miałem pojęcia że coś takiego nie funkcjonuje.     

@FBCOL w naszym oprogramowaniu koszt wysyłki nalicza się w odniesieniu do ilości sztuk w koszyku. Koncentrujesz się cały czas na gabarytach - i wszystko ok. Natomiast w takiej sytuacji musiałbyś stworzyć gabaryty odpowiadające każdej konfiguracji ilości w koszyku, inaczej faktycznie wyskoczy informacja o braku dostawy dla niektórych koszyków.

A myślałeś o oparciu kurierów tylko o przedziały wagowe?

Nie wykonujemy żadnych dodatkowo płatnych modyfikacji oprogramowania.

Ja mam natomiast inną uwagę. Przy tworzeniu szablonów aukcji muszę za każdym razem tworzyć cenniki dostaw. Nie można by było powiązać ich z szablonami cenników utworzonymi na Allegro?
Ma to dwie podstawowe zalety:
1. Automatycznie aktualizują się cenniki w akcjach trwających po wprowadzeniu zmian w cenniku
2. Nie trzeba wypełniać cennika przy każdym tworzeniu szablonu
W obecnej sytuacji w przypadku zmiany cen przesyłek musiałabym ręcznie zmieniać je w każdej ofercie!!!

Dnia 14.11.2018 at 12:14, jasien napisał:

nie tylko allegro jest portalem aukcyjnym z ktorym trzeba  by ewentualnie szablony połączyć

Jakie połączenia byś jeszcze sugerował?