Jump to content

Czy jesteś za dodaniem takiej funkcjonalności do systemu Shoper.pl?  

19 members have voted

1. 1. Czy jesteś za dodaniem takiej funkcjonalności do systemu Shoper.pl?

• Tak
      22
    • Nie
      1

Recommended Posts

Proponuję dodać w adminie możliwość wyboru ustawienia domyślnego sortowania produktów na sklepie. Domyślnie jest alfabetycznie A-Z. Ja osobiście chciałbym ustawić na stałe sortowanie po cenie rosnąco a nie ma takiej możliwości. pozdrawiam Krzysiek
  • Like 1

Popieram; mam w tej chwili dwóch klientów, którzy chcieliby zmienić domyślne sortowanie listy produktów, a niestety nie ma tej możliwości. Dziwi mnie wręcz, że tak sugestia nie jest popularna.

5 godzin temu, mebgod napisał:

Popieram brakuje takiej funkcjonalności.

Odkopany wątek sprzed 3lat... A sprawdziłeś w sklepie?

Jest to czego szukasz a nie ma, jak jest

;-)

59a1c47dc78d1_ScreenShot2017-08-26o20_56_27.png.e24a7f5171260f7a3a4d7c31531d00c0.png

Edited by OPTO

Opisywana przez Was funkcjonalność (domyślne ustawienie sortowania w listach produktów) jest planowana do wprowadzenia w ciągu 2018 roku, niestety nie znam konkretniejszej daty. Bardzo prosimy jeszcze o cierpliwość w tej sprawie.

Proszę dodajcie również sortowanie wg popularności. Jest to niezbędne w sklepach internetowych. Najlepiej z możliwością wyboru w panelu administratora okresu popularnosci. Np ostatnie 2 tygodnie  / ostatni miesiąc / od początku. 

• Like 1

Przejrzałem całe forum, post z sortowaniem produktów pojawia się jakieś 50 razy i w dalszym ciągu nie ma żadnej zmiany. Najbardziej zależy mi na sortowaniu po dostępności/ilości (te z najmniejszą ilością - bądź zerową - na samym końcu).

@FitnessHome, jak sam zauważyłeś, temat z sortowaniem pojawia się xx razy, gdzie xx to liczba dwucyfrowa. Niestety ta liczba może dobić do trzycyfrowej, a zmiany nie zobaczysz. Chyba że któryś z developerów dodatków napisze taką aplikację, a Ty będziesz mógł sobie ją kupić.

Sortowanie produktów wg nazwy oraz ceny (rosnąco lub malejąco) jest dostępne. Mam informację, że rozważymy też dodanie filtru "tylko dostępne" oraz sortowanie wg popularności. 

Termin podam do wiadomości, gdy funkcje będą już zaplanowane do wydania.

No ok to czekamy, jednak interesuje mnie tylko automatyczne sortowanie produktów np. wg. dostępności, klienci i tak nie będą tego zmieniali manualnie (mamy po prostu za dużo produktów z zerowym stanem, które pojawiają się na pierwszych stronach kategorii, a ręczne ustawianie priorytetów mija się z celem).

Sortowanie wg popularności jest jak najbardziej trafne (najlepiej sprzedawane) podobnie jak najczęściej oglądane. Parametry do wprowadzenia takiego sortowania są dostępne, aby je można szybko wprowadzić. Warto zwrócić uwagę na możliwość administratorowi w panelu wyboru ustawień domyślnych - wyświetlanych w sklepie, a klientowi na zmianę wyboru sortowania. 

5 lat już czekamy na funkcjonalność (sortowanie produktów wg popularności, dostępności, itd) która już od dłuższego czasu na innych platformach jest w standardzie. Po co to głosowanie jak i tak Shoper nie słucha swoich klientów. Często są wprowadzane funkcjonalności, które są naprawdę mało istotne. 

• Like 1

Witam wszystkich zgodnie z informacją z FB opisuję potrzeby, sposób działania, argumenty odnośnie nowych sposobów sortowań. ( to informacja do shoper )

rodzaje nowych sortowań:

1. największą popularność ( dana pobierana z ilości odsłon ) - najbardziej potrzebny typ sortowania

powinna być typem domyślnym, lub powinna być opcja wyboru domyślnego typu sortowania ( wybór w panelu admina )

argument: treści na stronie będą cały czas dynamicznie się zmieniać, z doświadczenia ( 3lat z modyfikacją na własnym serwerze  ) widzę spadek współczynnika odrzuceń oraz większą sprzedaż.
od razu napiszę że filtrowanie produktów to zupełnie coś innego i proszę nawet nie pisać że można ten moduł wykorzystać...

2. największa zniżka ( jaka sama nazwa wskazuje obejmuje tylko produkty w promocji )

3. dostępne - w wątku widzę że były takie propozycje... według mnie taka funkcjonalność jest potrzebna ale nie przy sortowaniu .... powinna być taka opcja w panelu admina i działać globalnie... tzn pokazuj produkty z zerowym stany magazynowym lub nie pokazuj  na widoku kategorii. Natomiast karta produktu będzie zawsze widoczna.

argument: klient oczekuje że produkt jest... skoro się wyświetla na widoku kategorii.

Edited by Krzysztof R

29 minut temu, Krzysztof R napisał:

3. dostępne - w wątku widzę że były takie propozycje... według mnie taka funkcjonalność jest potrzebna ale nie przy sortowaniu .... powinna być taka opcja w panelu admina i działać globalnie... tzn pokazuj produkty z zerowym stany magazynowym lub nie pokazuj  na widoku kategorii. Natomiast karta produktu będzie zawsze widoczna.

No właśnie nie, zależy mi na tym żeby produkty z największą ilością były na samym początku, takie sortowanie jest dla nas najbardziej korzystne.

Dziękuję za zgłoszone zapotrzebowanie, przekazałam je Kierownikowi Produktu. 

Planujemy zmianę skinu sklepu i dopiero wtedy takie funkcjonalności mają szansę się pojawić - w obecnym układzie ich wprowadzenie wymagałoby przerobienia całej logiki.

czyli znowu 5 lat ? chyba Państwo sobie żartują. Sortowanie to nie nowy wygląd tylko kolejność produktów.

Mam udostępnić Państwu skrypt ?  Mam to zrobione na licencji indywidualnej.

1 minutę temu, FitnessHome napisał:

hahaha, dobry pocisk w stronę niekompetentnych programistów z Shopera xD

może to tak trochę wyglądać, ale jeżeli to przyspieszy prace programistów to super. 
Programiści  shoper są kompetentni tylko ograniczają ich plany "team leaderów" itd... można to zrozumieć przez 2-3 update'y... ale potem to olewanie klienta.