Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Łukasz Dotoń

Czy warto zainstalować w sklepie certyfikat SSL?

Recommended Posts

No właśnie. Może Shoper uruchomiłby na licencjach SaaS generowanie i odświeżanie bezpłatnych certyfikatów Let's Encrypt? Myślę, że dla wielu sklepów taki certyfikat byłby wystarczający. Zresztą jest to pełnoprawny certyfikat SSL.

• Like 1

Oferowany przez nas certyfikat SSL to tzw. certyfikat domenowy.

Uważamy,  że zamieszczone na stronie informacje są wyczerpujące: https://www.shoper.pl/certyfikaty-ssl/

Jeśli zaś chodzi o Let's Encrypt - konsultowałam ten temat z innymi osobami, ale musimy się nad tym mocno zastanowić. Nie obiecuję szybkiej rewolucji w tym temacie, ale został przeze mnie zasygnalizowany. 

20 godzin temu, Joanna Worona napisał:

Oferowany przez nas certyfikat SSL to tzw. certyfikat domenowy.

18 godzin temu, Kontakt napisał:

Czy dobrze widzę, że jest to certyfikat klasy DV (Domain Validation)?

Czytać wcześniejsze wypowiedzi ;-) bo coś jednak "umknęło"

Tak jak wspomniałam, temat zasygnalizowałam, ale nie mam żadnych sygnałów, żeby w temacie certyfikatów szykowały się jakiekolwiek zmiany - proponujemy w dalszym ciągu certyfikat domenowy, w promocyjnej cenie na pierwszy rok. 

Powyższa odpowiedź @Joanna Worona dokładnie pokazuje podejście Dreamcommerce do swoich klientów. Macie płacić i nie pierd....ć o jakimś tam darmowym Let's Encrypt. Macie promocyjną cenę na nasz SSL za pierwszy rok i jesteście złapani. W następnych latach możemy was doić.

Przykre to niestety. Wdrożenie autoinstalacji Let's Encrypt to dla administratora serwerów web kilkanaście minut roboty, ale po co... Chyba nie ma już na rynku żadnej firmy hostingowej, która nie miałaby wdrożonej obsługi Let's Encrypt.

Edytowano przez Robert Błaszczak
  • Like 1

Robert, pamiętaj proszę, że nie jesteśmy firmą hostingową, a platformą sklepów internetowych.

Twoją opinię przekazałam moim przełożonym.

@Joanna Worona dziękuję za przekazanie opinii przełożonym. Może użycie dosadnego języka przełoży się na ponowne przemyślenie tego tematu.

Ja wiem, że nie jesteście firmą hostingową. Jednak należy pamiętać, że przymuszacie swoich klientów mających licencje samodzielne (a co za tym idzie mogącym instalować dowolne certyfikaty SSL - w tym bezpłatny Let's Encrypt) do przejścia na SaaS, a co za tym idzie do kupowania certyfikatów SSL u Was - bez możliwości wyboru choćby wydawcy certyfikatu (tylko Certum z mocno niekonkurencyjną ceną).

• Like 1

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Drogi użytkowniku,

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.