Recommended Posts

Witam serdecznie,

Bardzo przydała by się opcja w wyszukiwarce wyszukiwania wszystkich słów także w opisach oraz innych informacjach o produkcie a nie tylko w tytule tak jak to jest obecnie. A może ja nie widzę takiej opcji w konfiguracji? Czy jest taka możliwość?

Jeśli nie ma, sugeruję o wprowadzenie zmiany.

Pozdrawiam 

Witam,

Jeżeli dobrze zrozumiałem, chodzi o wyszukiwarkę produktów po stronie sklepu.

Ustawienia wyszukiwania można wprowadzić z poziomu panelu administracyjnego sklepu w lokalizacji:

Konfiguracja -> Asortyment -> Produkty -> sekcja: Wyszukiwarka produktów

Wyszukiwanie może się odbywać po:

- nazwa produktu

- kod produktu

- skrócony opis

- pełny opis

Witam serdecznie,

Dokładnie o to mi chodzi. I właśnie tam brakuje możliwości zaznaczenia opcji "wymagaj obecności wszystkich wpisanych słów". Opcja ta jest możliwa przy ustawieniu wyszukiwaniu tylko i wyłącznie po nazwie produktu (bez przeszukiwania w opisie). Skutkuje to tym, że przy wyszukiwaniu fazy składającej się z dwóch słów kluczowych np kondensator 16 otrzymam wyniki gdzie występuje słowo kondensator + wyniki wyszukiwania słowa 16 - nie precyzyjne wyszukiwanie. Zamiast otrzymać w wyniku 1 lub kilka pozycji spełniających kryteria u mnie na sklepie mam 96 pozycji (https://www.hurtownia-qwerty.pl).

Przy tym towarze sprawdzi się ustawienie wyszukiwania tylko po tytule, ale np worki do odkurzaczy, gdzie w tytule mogę wymienić kilka modeli odkurzaczy do których produkt pasuje to już ma znaczenie. Po pierwsze, jeśli ustawię wyszukiwanie tylko po tytule to nie znajdę odpowiedzi na poszukiwanie worka do modelu odkurzacza który jest wymieniony w treści, a ustawiając wyszukiwanie po treści (gdzie nie ma możliwości zaznaczenia opcji przeszukiwania z wymaganymi wszystkimi słowami) otrzymam wynik wieluset produktów nie powiązanych z zapytaniem, np obecnie proszę wpisać sobie: worki zelmer wodnik duo (436 wyników wyszukiwania a nie powinno być chyba więcej jak 10).

Dlatego zgłaszam potrzebę ulepszenia wyszukiwarki.

Pozdrawiam

W przypadku licencji samodzielnych istnieje możliwość wprowadzenia funkcjonalności "twardego wyszukiwania ", to znaczy wyszukiwanie sprawdza wszystko co wpiszemy w wyszukiwarce w takiej kolejności znaków jak wpiszemy, czyli:

"kondensator al" zwróci wszystkie produkty, które mają w tytule lub opisie "Kondensator alpha" "Kondensator Alojzy".

Obecna wyszukiwarka w panelu działa tak, że szuka oddzielnie każdego z wpisanych wyrazów i zwraca wszystkie wyniki zawierające słowo pierwsze lub drugie. Bywa uciążliwe.

[wycięte przez administratora] ;)

Edytowano przez Paweł Skałka
Użytkownik Forum nie może zamieszczać na nim komunikatów o charakterze reklamowym oraz odniesień internetowych (linków) do treści nie związanych z proponowaną zmianą, nową usługą lub funkcjonalnością oprogramowania bez wcześniejszego uzgodnienia z Usługo

Czas mija a wyszukiwarka dalej działa byle jak... Czy jest jakakolwiek możliwość wymusić aby działała w trybie "and", czyli jeśli wpiszemy dwa słowa to pokazuje wylacznie produkty, ktorych nazwa zawiera OBA te słowa?

Kontynuujac temat wyszukiwarki, potrzebuje dodac na stronie wyszukiwarke od razu w wersji zaawansowanej, czyli z zawezeniem do konkretnej kategorii - jak to zrobic?

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Podbijam, kiedy można spodziewać się, że wyszukiwarka wyszuka tylko produkty, które zawierają te dwa słowa? W tej chwili wpisując dwa słowa szuka produktów z jednym jak i z drugim słowem, co się kompletnie mija z celem. 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się