Jump to content
Profit

Wyraźne rozróżnienie klienta B2C i B2B

Recommended Posts

Witam,

Byłoby super gdyby w podglądzie zamówienia w wyraźny sposób (np. stempel B2B lub faktura - jakiś jpg lub bmp) było widać, że klientem jest firma.

Obrabiając zamówienia wystawiam wiele paragonów, aż tu nagle faktura. Jak się przyjrzeć to widać, że klient podał NIP i nie ma potrzeby paragonu.

Pozdrawiam

• Upvote 1

Witam,

Rekomenduję dodania dodatkowego pola formularzy przy zamówieniu.

Dodanie takiego pola jest możliwe z poziomu panelu administracyjnego w lokalizacji:

Konfiguracja -> Klienci -> Dodatkowe pola formularzy

Następnie należy dodać dodatkowe pole do zamówienia, które może być widoczne dla:

- zamówienia z rejestracją

- zamówienia bez rejestracji

- zamówienia klienta zalogowanego

Dla wszystkich kolejnych zamówień informacja o tym czy klient życzy sobie fakturę będzie widoczna w podglądzie zamówienia w sekcji dodatkowe pola

Witam,

Panie Łukaszu, nie jest to dobre rozwiązanie i trudno coś takiego rekomendować. Dodatkowe pole formularzy pojawi się w całym komplecie wymaganych zgód (zapoznanie z regulaminem, zgoda na przekazanie danych do serwisów oceniających, itp) i może być łatwo przeoczone przez klienta.

Przy składaniu zamówienia klient ma dwa checkboxy 'osoba prywatna' i 'firma'. Naturalnym jest, że klient wybierając 'firma' chce fakturę. Tak więc popieram propozycję kolegi @Profit o dodanie oznaczenia konieczności wystawienia faktury w podglądzie zamówienia.

Edited by Robert Błaszczak

Witam. 

Ja osobiście korzystam od dłuższego czasu z rozwiązania zaproponowane przez DOK. Sugestia przez użytkownika PROFIT częściowo tak 90% ułatwi sprawę. Natomiast ja mam klientów którzy są osobami prywatnymi i wybrali konto osoba prywatna, ale chcą fakturę imienną i wówczas rozwiązanie podane przez DOK jest idealnym i chyba jedynym  rozwiązaniem, klient nie zawsze napisze o tym w uwagach. 

Pozdrawiam

BOJAK

Ja bym jeszcze dodał, że jeżeli ktoś wpisuje nazwę firmy, to aby przy wyświetlaniu listy zamówień pojawiała się nazwa firmy, a nie jak teraz imię i nazwisko.

@Pm pewno stoi za tym jakiś przypadek z życia, ale może to mieć też wadę. U mnie klienci prywatni zamawiają z dostawa do firmy, w której pracują i pokazanie firmy na liście zamówień będzie mylące, bo ta firma nie jest dla mnie stroną w takim zamówieniu. To tylko adres dostawy.