Jump to content
Sign in to follow this  
KakaduArt

Blog

Recommended Posts

Wrzuciłam już ten tekst do zawartości, ale chyba w marketingu będzie mu lepiej. Przepraszam, jeśli musisz czytać drugi raz. :)

chcę poruszyć temat braku możliwości legalnego wykorzystywania  na platformie Shoper cudzych zdjęć na własnym blogu.

Niestety, zrobiła się prawdziwa plaga przywłaszczania cudzej własności intelektualnej na blogach i na FB. Nie chcę w niej uczestniczyć. Fakt  podpisania zdjęcia nazwiskiem autora albo opatrzenia komentarzem "źródło Pinterest" nie jest argumentem udowodnienia działania zgodnego z prawem i wcześniej lub później, pojawią się kłopoty. Jeśli zdjęcia nie zostały osadzone (embedowanie)  tylko wrzucone do sieci po wcześniejszym zapisaniu na dysku naszego komputera, oznacza , że rozporządzamy zdjęciem bez zgody autora. Jest to kradzież.

Pinterest udostępnia legalną formę wykorzystywania zdjęć, a sam zabieg jest prosty, wystarczy skopiować odpowiedni link. Jednak na Platformie nie możemy z niej skorzystać. Technicznych przyczyn nie znam. Trudno mieć odpowiednie zdjęcia do każdego tematu,

Blog z wpisami niepopartymi zdjęciami, nie będzie atrakcyjny dla czytelników, sama treść nie będzie wystarczająco wartościowa. Nie ma mowy o dobrym, organicznym pozycjonowaniu, jeśli czytelnicy do nas nie będą zaglądać. Jeśli nie przyciągnę klientów dobrymi treściami, nie zwrócę ich uwagi. Blog jest świetnym wsparciem sprzedaży, ale musi być prowadzony profesjonalnie.

Jak sobie radzicie na blogach z tym tematem?