Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Czy jest jakaś możliwość na wykonanie przekierowania 301? W naszym sklepie do tej pory mieliśmy każdy produkt osobno jeśli miał różne opakowania, teraz te same produkty chcemy połączyć w jeden z możliwością wyboru wielkości, jednocześnie wyłączając poprzednie. Niestety nasz sklep działa na tyle długo, że do praktycznie każdego z produktów gdzieś mamy już jakieś linki, w związku z tym chcielibyśmy wykonać przekierowania 301. Czy jest taka możliwość?

W przypadku platformy abonamentowej nie ma możliwości utworzenia przekierowań 301 w chwili obecnej. 

Sugestia dotycząca tworzenia przekierowań na SaaSie była już zgłaszana, a prace nad wprowadzeniem takiej możliwości z informacji jakie posiadam - trwają :) 

Podnoszę temat.

Dnia 27.04.2017 at 12:25, Paweł Skałka napisał:

W przypadku platformy abonamentowej nie ma możliwości utworzenia przekierowań 301 w chwili obecnej. 

Sugestia dotycząca tworzenia przekierowań na SaaSie była już zgłaszana, a prace nad wprowadzeniem takiej możliwości z informacji jakie posiadam - trwają :) 

5 miesięcy minęło czy jest szansa uzyskać informację kiedy spodziewać się efektów ???

Wiem, że odpowiadam z bardzo dużym opóźnieniem. Prace nad przekierowaniami 301 nadal trwają, jednak mają się już ku końcowi ;) Jest to jeden z głównych priorytetów na rok 2018 i mam nadzieję, że uda się je w prowadzić w pierwszych miesiącach :) 

Na chwilę obecną przekierowania planowane są w kolejnej aktualizacji (nie tej, która właśnie trwa, tylko w następnej ;) ). Nie mogę jednak obiecać, czy ten termin zostanie utrzymany. Wiele zależy bowiem od testów i innych czynników. Jednak myślę, że nie trzeba będzie już na to bardzo długo czekać ;)

Pani Anno,

Przekierowania są jedną z najbardziej podstawowych funkcjonalności, jakie powinien posiadać dowolny skrypt e-commerce. Dziwi mnie fakt, że tak popularne rozwiązanie w Polsce jak Shoper nadal tej funkcjonalności nie posiada. Jestem osobą na co dzień pracującą na rzecz klienta w kwestii pozycjonowania stron. Problemy wynikające z braku możliwości przekierowania adresów URL są wręcz OGROMNE. Państwa skrypt w modelu SaaS nie jest dostosowany do najnowszych, panujących w branży standardów. Prosimy o informację kiedy dokładnie planowane jest wdrożenie omawianej funkcjonalności. Minął bowiem niemal miesiąc od Pani rozmytej obietnicy, która nie wniosła praktycznie nic do poruszonego problemu.

• Upvote 1

Niestety nie jestem w stanie wskazać dokładnej daty. Wynika to z naszej procedury aktualizacji. Planujemy pewne rozbudowy z wyprzedzeniem, nadajemy im wstępne terminy realizacji, jednak pewnych rzeczy nie jesteśmy w stanie przewidzieć więc czasem pojawiają się przesunięcia tych terminów. W związku z tym zdecydowaliśmy się nie komunikować konkretnych dat, aby nie wprowadzać dodatkowego zamieszania. Stąd, jak to nazwałeś, moja "rozmyta obietnica". Mogę obiecać, że przekierowania 301 niebawem się pojawią, jednak nie mogę obiecać kiedy to "niebawem" nastąpi. Aż do momentu, w którym paczka z aktualizacją będzie przygotowana, nie jesteśmy w stanie zagwarantować Wam pojawiania funkcjonalności w danej aktualizacji. W momencie, kiedy pisałam poprzednią wiadomość funkcjonalność, o której tu mówimy była zaplanowana na aktualizację, która wychodzi w tym tygodniu. Jednak teraz wiem, że w tej aktualizacji przekierowania 301 się nie pojawią.

Pani Anno,

Typowo handlowa odpowiedź mająca na celu dalsze odwlekanie wdrożenia funkcjonalności, która powinna być dostępna od samego początku. Obiecują Państwo wdrożenie przekierowań od grudnia 2017, a kwestia konieczności ich wdrożenia jest już omawiana od lat. Są Państwo niepoważni, gdyby w dedykowanym skrypcie brakowało tak podstawowej funkcjonalności, już dawno poleciłbym swoim klientom rezygnację z usług firmy, która ten skrypt przygotowuje. Może zamiast proponować swoim klientom przejście na wersję premium weźmiecie się w końcu za robotę zamiast składać obietnice bez pokrycia? 

• Upvote 1

Minął rok odkąd my zgłosiliśmy potrzebę wdrożenia tych przekierowań, które z punktu widzenia SEO jak i jakości obsługi klienta są naprawdę kluczowe. Aktualnie wycofaliśmy z oferty jednego producenta i wszystkie te produkty ciągle wiszą jako niedostępne bo jesteśmy na nie wysoko w Google, prowadzą do nich linki i nie chcemy ich wrzucać w 404, chcemy je PRZEKIEROWAĆ 301 i od roku nie możemy doczekać się takiej funkcjonalności. Ciekawe jak długo przyjdzie nam na to w rzeczywistości jeszcze czekać.

• Upvote 1

6 minut temu, th4 napisał:

Pani Anno,

Typowo handlowa odpowiedź mająca na celu dalsze odwlekanie wdrożenia funkcjonalności, która powinna być dostępna od samego początku. Obiecują Państwo wdrożenie przekierowań od grudnia 2017, a kwestia konieczności ich wdrożenia jest już omawiana od lat. Są Państwo niepoważni, gdyby w dedykowanym skrypcie brakowało tak podstawowej funkcjonalności, już dawno poleciłbym swoim klientom rezygnację z usług firmy, która ten skrypt przygotowuje. Może zamiast proponować swoim klientom przejście na wersję premium weźmiecie się w końcu za robotę zamiast składać obietnice bez pokrycia? 

Proszę mi uwierzyć, cały czas pracujemy. Nie chciałby Pan, abym będąc pracownikiem działu PR, wzięła się za programowanie i odpowiadała za wdrożenie przekierowań 301 ;) Dlatego nic tu nie dzieje się "zamiast". Ja odpowiadam na forum, a nasi programiści programują. Jedyne co mogę zrobić, to zerkać w harmonogram prac działu IT i mniej więcej w przybliżeniu podawać tutaj terminy. 

W czasie, o którym tu piszecie pojawiło się kilka aktualizacji, a w nich funkcjonalności, które inni użytkownicy uważali za bardzo podstawowe. Dostajemy od Was bardzo dużo propozycji nowych funkcjonalności, nierzadko wzajemnie się wykluczających. Do tego musimy wprowadzać zmiany pozwalające nam utrzymać stabilność systemu. Czasem ustawodawca, Allegro, czy inny podmiot wymuszą na nas zmiany, które wymagają priorytetowego zajęcia się sprawą. I po prostu fizycznie nie jesteśmy w stanie zrealizować wszystkiego o co prosicie. Ponadto chcąc zachować niezawodność usług na poziomie 99,99% (jak dotychczas), każda zmiana w kodzie wymaga dokładnej analizy, tak aby na przyszłość nie wiązało się to z konfliktami i nie blokowało nam kolejnych rozbudów. W związku z tym sama analiza nowej funkcji i architektury z nią związanej trwa, czasem bardzo długo. A do tego dochodzi jeszcze czas realizacji.

Skoro odpowiada Pani w tym temacie, to znaczy, że wypowiada się Pani w imieniu firmy, którą Pani reprezentuje. Nie oczekuję od Pani jako od pracownika działu PR rozwiązania problemu. Oczekuję od Pani jako od pracownika firmy odpowiedzialnego za kontakt z klientem jasnych informacji i nie opowiadania bajek. Proszę więc porzucić PR speak i zająć się rozwiązaniem problemu - tj. przekazać odpowiednią informację do osób, które odpowiadają bezpośrednio za techniczne wdrożenie omawianej funkcjonalności. Jeżeli Pani nie jest w stanie lub nie potrafi udzielić klientom informacji o własnym produkcie - być może pora zmienić specjalizację. Chciałbym, żeby wypowiedziała się tutaj osoba lub zespół bezpośrednio odpowiedzialny za omawiany problem. Wdrożenie ABSOLUTNYCH podstaw zajmuje Państwa firmie już zdecydowanie zbyt długo, zarówno Państwa klienci jak i osoby, które obsługują Państwa rozwiązanie pod kątem technicznym oczekują jasnej odpowiedzi. 

• Upvote 1

Pani Anno proszę chociaż o informację czy w tym roku taka opcja będzie wdrożona?

• Upvote 1

3 minuty temu, th4 napisał:

Skoro odpowiada Pani w tym temacie, to znaczy, że wypowiada się Pani w imieniu firmy, którą Pani reprezentuje. Nie oczekuję od Pani jako od pracownika działu PR rozwiązania problemu. Oczekuję od Pani jako od pracownika firmy odpowiedzialnego za kontakt z klientem jasnych informacji i nie opowiadania bajek. Proszę więc porzucić PR speak i zająć się rozwiązaniem problemu - tj. przekazać odpowiednią informację do osób, które odpowiadają bezpośrednio za techniczne wdrożenie omawianej funkcjonalności. Jeżeli Pani nie jest w stanie lub nie potrafi udzielić klientom informacji o własnym produkcie - być może pora zmienić specjalizację. Chciałbym, żeby wypowiedziała się tutaj osoba lub zespół bezpośrednio odpowiedzialny za omawiany problem. Wdrożenie ABSOLUTNYCH podstaw zajmuje Państwa firmie już zdecydowanie zbyt długo, zarówno Państwa klienci jak i osoby, które obsługują Państwa rozwiązanie pod kątem technicznym oczekują jasnej odpowiedzi. 

Tak jak powiedziałam, nikt nie jest w stanie udzielić Panu informacji na temat dokładnego terminu wdrożenia. Nie chcę składać obietnic bez pokrycia, dlatego nie podaję dokładnej daty. Zatem uważam, że przytyk do zmiany specjalizacji był niekonieczny ;) Mamy informacje na temat planowanego terminu wdrożenia, ale z racji tego, że może się to jeszcze przedłużyć, tak jak wspomniałam wcześniej, nie komunikujemy dat.

3 minuty temu, SDO napisał:

Pani Anno proszę chociaż o informację czy w tym roku taka opcja będzie wdrożona?

Myślę, że śmiało można się spodziewać tej funkcjonalności w tym roku. Była planowana na tę aktualizację. Mam nadzieję, że to kwestia kilku może kilkunastu tygodni ;)

2 godziny temu, Anna Boczar napisał:

Myślę, że śmiało można się spodziewać tej funkcjonalności w tym roku. Była planowana na tę aktualizację. Mam nadzieję, że to kwestia kilku może kilkunastu tygodni ;)

Coś, czuję, że się nie doczekamy...Mam tylko nadzieję, że się pozytywnie zaskoczę, bo ta funkcjonalność jest absolutną podstawą przy pracy nad pozycjami, z resztą nie tylko... 

@JestemTuPo301 Twój nick daje nam dodatkową mobilizację i na pewno przekierowań 301 się doczekasz ;) Jeśli wszystko dobrze pójdzie to jest szansa, że przekierowania pojawią się jeszcze w tym półroczu, jednak nie mogę tego obiecać.

Ja również proszę o szybkie wprowadzenie przekierowań 301. Sklep na tym bardzo dużo traci, a firma pozycjonująca jest lekko mówiąc zła.

• Upvote 1

Poważnie tyle czasu nie można się uporać z wprowadzeniem 301 ? Przeszedłem do Państwa z innej platformy sklepowej i zastanawiam się czy nie uciekać ponieważ w ten sposób strace caly sklep. 301 to podstawy podstaw niestety..

Póki co przekierowania 301 dalej zaplanowane są na to półrocze więc jeśli wszystko dobrze pójdzie to jest to już kwestia tylko tygodni ;)

Jeżeli ktoś ogarnia Javascript, to może sobie zmienić szablon produktu, że w przypadku gdy produkt jest wyłączony - to obok komunikatu że produkt niedostępny robimy automatyczne przekierowanie javascript na kategorię do której jest on przypisany. Działa to i google rozumie takie przekierowanie.

Co nie zmienia faktu, że taka funkcjonalność powinna być już w wersji 1.0 i jej brak to jakaś kpina z klientów.

Przychodzę do was z dobrą nowiną. Przekierowania 301 zaplanowane są na aktualizację 5.8.25 (teraz trwa 5.8.24). Zazwyczaj aktualizacje mamy co trzy tygodnie, jednak dokładny termin dla 5.8.25 jeszcze nie został ustalony. Będziemy dawać znać. Jednak wygląda na to, że tak jak pisałam wcześniej - przekierowania 301 pojawią się w tym półroczu ;) 

P.S. Użytkownicy forum są pierwszymi klientami, którzy się o tym dowiadują :)

Czasowo niewiele się zmienia, ale numerycznie tak - 5.8.25 to będzie szybka poprawka, która wyjdzie w przyszłym tygodniu, a 301 pojawi się w 5.8.26 ;)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Drogi użytkowniku,

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.