Skocz do zawartości

Recommended Posts

To jest niepoważne, zaglądam w ten wątek średnio co miesiąc, od roku i nadal nie ma tej poprawki. Jeśli programistycznie nie jest to przez zespół Shoper'a do wdrożenia i to po roku próśb, to proszę o udostępnienie pliku htaccess. SEO to w przypadku chyba każdego sklepu bardzo ważna kwestia, a przekierowania 301 to nie raz bardzo ważny element różnych działań. 

Dziękuję za info.

Obserwowałem wiadomości w panelu administracyjnym shopera (wersja abonamentowa) o aktualizacjach.

Niestety ostatnia wiadomość jest z 10 maja o aktualizacji 5.8.24 dlatego zdziwiłem się że jest już aktualizacja do 5.8.26

Zadzwoniłem na infolinię i faktycznie mam shopera 5.8.26 :)

Tutaj jest artykuł gdzie są przekierowania i jak je ustawić https://www.shoper.pl/help/artykul/przekierowania-301/

:D

Dla LS puścicie paczkę od razu .24-26 czy tak co miesiąc po jednym numerku?

Dla licencji samodzielnych puścimy od razu paczkę 24-27. Tak jak Wam kiedyś wspominałam są pewne błędy, które dopiero po aktualizacji abonamentów jesteśmy w stanie wyłapać. To znaczy dla abonamentów nie są problemem, ale dla licencji samodzielnych by były. Nie chcemy Wam wypuszczać paczki z błędem, stąd ta decyzja. Na chwilę obecną nie jestem w stanie powiedzieć, kiedy ta aktualizacja nastąpi.

Mam wersję  5.8.27 i nie mam ww Konfiguracji - Przekierowań ...

czy coś powinienem wcześniej odptaszyć, lub coś innego uczynić ? aby się opcja ustawienia przekierowań ujawniła ?

Jeszcze dopisze, że mam LS na Waszym serwerze.

Edytowano przez Pm

A masz dostęp do plików na tym serwerze? (Nie znam specyfikacji technicznej tej usługi Shopera, ale skoro jest to licencja samodzielna, to powinieneś mieć pełny dostęp do plików choćby przez FTP).

Mam pełny dostęp, ale zmiana przez plik .htaccess nic nie daje. Shoper ma jakoś "zagadkowo" zrobiony sposób przekierowywania ruchu. Stąd jak pojawiła się szansa wprowadzania przekierowań 301 to spodobało mi się to, z tym, że ... tego nie mam, nie pojawi mi się to w menu Konfiguracja, jak pokazują w pomocy ? 

Bo dla licencji samodzielnych Ci się to nie pojawi w menu panelu administracyjnego. Musisz się dowiedzieć, czy na tym hostingu masz włączoną obsługę .htaccess i ewentualnie w jaki sposób wprowadzać określone zmiany. Konfiguracja .htaccess różni się dla różnych serwerów.

@Pm Licencje samodzielne mają możliwość tworzenia przekierowań 301 już od dawna, przez .htaccess - w przypadku LS nie będzie widoczna zakładka w konfiguracji z przekierowaniami w panelu administracyjnym. Jest to edycja zaawansowana, więc trzeba podejść do tematu bardzo ostrożnie, bo źle skonfigurowane przekierowanie może zepsuć cały sklep. To wygląda na skrajny przypadek, ale wierz mi, zdarzyło się.

Możesz spróbować skorzystać z generatora https://www.htaccessredirect.net/ 

Przemyśl też opcję przejścia na Saas, gdzie przekierowania są już dobrze przygotowane i gotowe do konfiguracji bez takiego ryzyka.

Pani Joanno, a w którym miejscu mam edycję .htaccess -a ?

W Edycji zaawansowanej (przy aktywnym stylu graficznym) tego nie mam. Mam szablon z Webcodersa, więc może jakoś jest to ukryte ...

OK, jest problem. Zgłoszenie #560686

Przekierowanie 301 nie działa w przypadku gdy w tytule (czyli automatycznie URL, dla nie zdefiniowanych produktów) występuje " , " przecinek.

Jest to zweryfikowane i zakwalifikowane jako błąd....

Kiedy możemy spodziewać się naprawy tego błędu?

Zlokalizowałam Twoje zgłoszenie, ale nie znam jeszcze dokładnego terminu eliminacji tego błędu.

Kolega zajmujący się zgłoszeniem będzie się z Tobą kontaktował, gdy otrzyma konkretne informacje w tej sprawie.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Drogi użytkowniku,

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.