Skocz do zawartości
Anna Foltman

[UX] Co myślisz o panelu Shoper?

Recommended Posts

Witajcie,

niedawno zaczęliśmy pracę nad ulepszeniami panelu Shoper dla naszych użytkowników - zarówno tych doświadczonych, którzy już wiedzą czego chcą jak i tych nowych, którzy potrzebują ułatwień w nauce obsługi.

Obecny temat to nawigacja w panelu. Opowiecie jak korzysta się wam z nowego menu? Co jest lepsze, co jest gorsze, za czym ze starego menu tęsknicie. Chodzi zarówno o łatwość używania interfejsu, ale również samo nazewnictwo czy rozmieszczenie poszczególnych funkcji. Przypomnijcie sobie kiedy ostatnio używaliście menu i coś was zdziwiło, sfrustrowało, a może właśnie było fajne i poręczne. Do czego chcielibyście mieć łatwiejszy dostęp na codzień? 

Jestem bardzo ciekawa waszych obserwacji!

Anna

Wasz UX designer

Edytowano przez Anna Foltman

Już mniejsza o propozycje, sugestie. Zgodnie z opinią kilku osób aktywnych na forum, przydała by się opcja w panelu odnośnie wyboru panelu (stary vs nowy) bez tego niepotrzebnego popup. Co zostało wyrażone bez odpowiedzi w tym wątku

Dzięki za wskazanie. Niemniej nie wydaje mi się, że "mniejsza o to" - w końcu jest jakiś powód dla którego niektórzy wracają do starego menu.  Stąd moje pytanie właśnie - żeby zamiast leczyć złamania plastrem ( ;) ) zrobić coś z czego nasi użytkownicy nie będą chcieli wracać :) 

Dokładnie

- szybkość działania

- na głównej stronie od razu widać nowe / otwarte | w nowym tylko nowe > potem trzeba znowu "najeżdzać" na sprzedaż

- w nowym po wybraniu 2go poziomu menu i nie wybraniu > nie chowa się do wąskiego paska (pozostaje oczekując) tak samo stan "początkowy" mógłby wyjeżdzać po najechaniu.

- skoro nowe - wolałbym jak już "konfigurowalne" - tzn możliwość zmiany kolejności nie tyle głównych co poszczególnych elementów aby korzystać z menu tego którego używam najczęściej

- stan oczekiwania na pojawienie się kolejnego poziomu zbyt długi

- pierdomat, ale fajnie by było gdyby panel był konfigurowalny kolorystycznie wg własnych upodobań :P

próbowałem kilka razy... zawsze wracam do starego :-)

• Upvote 2

Dodam tylko, że górne menu jest bardziej intuicyjne - taka forma UX używana jest zresztą w 99,9% aplikacji komputerowych. Najprostszym rozwiązaniem jest danie nam wyboru poprzez wyłączenie upierdliwego "przypominacza" o nowym menu.

Update 1: Pop up wyłączony :)

Update 2: Z projektu nie rezygnujemy, ale ponieważ okazało się że jest na tyle złożony, że musimy się jeszcze o kilka kroków cofnąć żeby zrobić to naprawdę dobrze, dlatego zajmie to nam jeszcze trochę czasu. Mam jednak nadzieję, że ostatecznie osiągnięmy efekt na który warto poczekać :)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Drogi użytkowniku,

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.