Skocz do zawartości
SportShop

integracje Profile aukcji

Recommended Posts

Witam,

stworzyłem nowe profile aukcji (użyłem nowego panelu do aukcji),ale po zapisaniu nie widzę go na liście. 

Na liście stworzonych mam 6 profili, ale już w momencie kiedy chcę eksportować produkt do allegro to na liście widzę tylko 4 stare profile. 

Proszę o pomoc. 

@SportShop Profile obecne na wskazanej przez ciebie liście to stare profile. Nowe nie są w ogóle na niej uwzględniane.

Na tą chwilę nie umożliwiamy wystawiania aukcji przez profile, tylko przez kreator. Zmiana tego stanu rzeczy planowana jest do wprowadzenia w ciągu 2018 roku.

Czy to się dzieje na prawdę ? Dlaczego robicie z nas, sprzedających debili ?

Po co są te artykuły pomocy: https://www.shoper.pl/help/artykul/jak-stworzyc-profil-aukcji-allegro/

Hmmm, możesz sobie stworzyć profil aukcji, który do niczego nie będzie Ci potrzebny! Ale uwaga ! Może wykorzystasz go w bliżej nieokreślonym czasie w roku 2018!

Przecież to zakrawa o kpinę.... Jestem na forum od niedawna, z oprogramowania Shoper korzystam od kilku lat, ale nigdy sklep na shoperze nie był wiodącym w moim biznesie. Stawiałem na allegro. Teraz chciałem dokonać zmiany w priorytetach, stawiając bardziej na shopera lecz zagłębiając się w jego strukturę, to oprogramowanie posiada masę niedoskonałości. Chwalicie się pełną dwustronną integracją z allegro... Może jak ktoś ma sklep z 50 produktami to jest w stanie przeklikać sobie wystawienie aukcji bez profili. Ale mając ponad 4 tysiące aukcji staje się to nie wykonalne. Nie chcę poruszać tutaj innych problemów shopera, bo nie o tym jest ten temat.

Ludzie z shopera - jeśli robicie integracje z allegro to róbcie to tak, żeby to było funkcjonalne i dobre. Teraz wygląda to tak, że wprowadzacie swoich kupujących w błąd sugerując w waszych artykułach, że możemy wystawiać aukcje z profili - chociaż sami przyznajecie, że to nie możliwe.

Czekam na konkretną odpowiedź.

Tu akurat zgodzę się z maciekB . Założyłem sklep internetowy aby w przyszłości nie robić podwójnie tej samej roboty i zacząłem w pierwszej kolejności wprowadzać produkty do shoppera po czym eksportowałem je do systemu allegro, aż do momentu aktualizacji. 

@SportShop Możliwość wystawiania aukcji przez multiakcję poprzez profile zostanie wprowadzona do oprogramowania w styczniu lub lutym 2018 roku.

@maciekB Istnieje możliwość korzystania z profilu aukcji, tylko pojedynczo, poprzez kreator aukcji, na razie brak jest możliwości używania profili do wystawiania poprzez multiakcję. Nie jest więc fortunne stwierdzenie, że nie są profile do niczego potrzebne, można pojedynczo wystawiać produkty z nich korzystając.

Dzień dobry @Marcin Piskorz!

Używałem u nas w firmie przez 2 lata clickShopa konkurencji i nie ukrywam, że opcja o jakiej mówi @maciekB była przerażająco wygodna. Teraz chcemy przejść na wasz silnik bo nie ukrywam, że przyciągają mnie tanie szablony, znajomość środowiska i mnogość dodatkowych aplikacji. Więc jestem w trakcie testowania i pojawił się problem z wystawianiem tych aukcji. Testuję jednocześnie sklep Comarchu który ma ten sam problem (chociaż u Was nawet ręczne wystawianie aukcji przez kreator jest 100% wygodniejsze). Zakładam, że tutaj pomieszało samo allegro, które wymaga nowego podejścia do wystawiania aukcji. 

Comarch jako korpo raczej nie jest bardzo skore do wprowadzania szybszych zmian, a tutaj widzę, że deklaracja ws wystawiania aukcji poprzez multiakcję się pojawiła. 

I teraz pytanie: na jakim jesteście etapie? Czy to faktycznie zostanie uruchomione w okolicach stycznia / lutego? Odpowiedź na to pytanie jest dla mnie baardzo ważna, od niej zależy czy przejdziemy na wasz system po tym jak się skończy okres testowy B|

@damian01 rozmawiałam dziś z działem IT na ten temat i dowiedziałam się, że ta funkcja jest już w końcowej fazie przygotowania ;) Jeśli wszystko pójdzie ok, to wejdzie w najbliższej albo kolejnej aktualizacji. A aktualizacje pojawiają się u nas raz na trzy tygodnie.

@Anna Boczar dzienkuje za odpowiedz. 

Czy dokladnie rozumiem, jezeli towar ma atrybut (kolor:czarny) , to przy tworzeni aukcji przez Shoper, przedmiot na Allegro bedzie miec parametr , kolor:czarny?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Drogi użytkowniku,

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.