eBagażnik.pl

Wyszukiwanie po wariantach produktu

Recommended Posts

Witam,

jestem świeżym użytkownikiem shopera i już na starcie trafiłem głową w mur - musiałem schować dumę do kieszeni i z racji specyfiki mojego asortymentu spędzić długie, bezsensowne godziny nad klepaniem wariantów ręcznie, w dodatku totalnie bez sensu(brak możliwości dodania wariantów z poziomu pliku .csv). Sprzedaję m. in. bagażniki samochodowe, które w zależności od modelu lub kombinacji elementów pasują do kilku/kilkudziesięciu/kilkuset modeli samochodów(w obrębie jednego producenta mam kilkadziesiąt kombinacji, często dwa rozwiązania pasują do tego samego samochodu) - pogodziłem się z brakiem możliwości stworzenia "bazy danych" marek samochodów/modeli/roczników/wersji nadwozia - obszedłem sprawę dookoła, stworzyłem potrzebne mi kombinacje produktów/gotowe bagażniki a samochody są moimi wariantami ze stanami magazynowymi(każdy model danej marki wg modelu,lat produkcji i nadwozia stanowi osobny wariant...) - OK, kosztowało to sporo czasu, ale powstało, jest to mocno kalekie, szczególnie od strony klienta, ale jak klient jest cierpliwy i nie wpadnie w oczopląs to może spędzi te parę minut na poszukiwaniu swojego samochodu... Problem polega na tym, że zauważyłem w sekcji "Raporty" jak klienci szukają bagażnika - zamiast główkować i zastanawiać się jak znaleźć bagażnik wg systemu, który stworzyłem, wpisują np. "Opel Corsa" i na chłopski rozum (np. mój) spodziewają się, że strona wyrzuci produkty które pasują do Opla Corsy - niestety, strona wyrzuci komunikat " Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria." pomimo, że bagażników do Opla Corsy jest w asortymencie co najmniej kilka. Uważam, że problem jest spory, ponieważ w sytuacji, kiedy ze względów systemowych nie mogę stworzyć swojej bazy danych samochodów i robię wszystko "na opak", byle działało - chociaż wyszukiwarka mogłaby mnie w jakiś sposób uratować. Rozumiem, że wyszukiwarka szuka po atrybutach, tytułach i opisach - niestety nie ma sensu wklejanie 150 modeli samochodów do każdego opisu bagażnika - jest to po prostu nie do ogarnięcia czasowo, szczególnie, że modeli aut przypisanych do danej kombinacji z czasem jedynie przybywa, a mi, jak zapewne wszystkim, zależy na estetyce i zwięzłości opisu produktu. Co więcej, większość kategorii produktów, które zamierzam wprowadzić napotka na dokładnie ten sam problem - myślę, że nie tylko mnie i mojej działalności to dotyczy. Moja sugestia to dodanie możliwości wyszukiwania poprzez warianty, z możliwością ręcznego zaznaczenia, czy dana grupa wariantów ma być obsługiwana przez wyszukiwarkę, czy też nie.

Wariant_w_kategorii.png

Wariant_w_wyszukiwarce.png

@eBagażnik.pl dziękujemy za sugestię. Pomysł uważamy za interesujący i nie wykluczamy wprowadzenia go do oprogramowania w oczekiwanej przez Ciebie formie, jednak najprawdopodobniej nie nastąpi to w 2018 roku. Planujemy dość poważną przebudowę wyszukiwarki na ten rok, ale akurat bez uwzględnienia wyszukiwania po wariantach.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się