Skocz do zawartości
bitek

integracje Zmiana adresu sklepu na subdomenę

Recommended Posts

Witam,

posiadam sklep na serwerze zewnętrznym. Adres sklepu to www.ogrodoneo.pl. Chciałbym zmienić adres sklepu na sklep.ogrodoneo.pl, natomiast pod adresem głównym (www.ogrodoneo.pl) stworzyć stronę-wizytówkę. Jak to wykonać?

Wiem, że w shoperze można zrobić coś takiego:

1. Dodam domenę "sklep.ogrodoneo.pl" w Konfiguracja > Domeny

2. Ustawię domenę "sklep.ogrodoneo.pl" jak główną w Konfiguracja > Ustawienia podstawowe > Informacje o sklepie (wpiszę nową domenę w polu Adres sklepu)

3. Usunę domenę ogrodoneo.pl w Konfiguracja > Domeny

Ale czy to wystarczy? Czy nie muszę poprzenosić plików na serwerze? Czy może należy wykonać inną procedurę?

Pozdrawiam,

Marcin

Z samą zmianą domeny nie będzie problemu, wygenerujemy nowy klucz licencji (w tej sprawie skontaktuj się proszę z naszym działem obsługi klienta, telefonicznie lub zgłoszeniem przez stronę: https://www.shoper.pl/kontakt/)

Natomiast w kwestii ustawienia, co pod daną domeną czy subdomeną ma się wyświetlać musisz skontaktować się z obsługą hostingu, na którym jest postawiona licencja.

To zależy jak i gdzie masz hosting, ale bez problemu zrób po stronie hostingu:

1. utwórz subdomenę, następnie wskaż aktualny katalog sklepu

2. aktualną domenę wskaż na inny katalog gdzie będziesz miał wizytówkę

Po stronie oprogramowania: 

ustawienia jak podałeś, nowy klucz dla nowego adresu, jak zmieni ci się adres email bo przydzielisz do nowej subdomeny to również w zakładce email, ja mam akurat samodzielną licencję więc konf > domeny nie posiadam.

Posiadasz cerfyfikat SSL dla aktualnej domeny, to nie zadziała on dla subdomeny (chyba, że masz obsługujący subdomeny)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Drogi użytkowniku,

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.