Skocz do zawartości
Gadzetarnia.pl

Aktualizacja do wersji 5.8.23

Recommended Posts

Źle sformułowałam dziś pytanie do osób decyzyjnych i zinterpretowałam odpowiedź po swojemu, czyli myślałam, że już macie tę aktualizację :( Jednak teraz dopytałam i aktualizacja 5.8.24+5.8.25 powinna pojawić się u was za ok. 2-3 tygodnie.

No cóż, jak widać trzeba jednak zacząć szukać innej platformy sklepowej. Ewidentnie w Dreamcommerce nie chcecie użytkowników na licencjach samodzielnych. Terminami aktualizacji pokazujecie, gdzie ich macie.

Ja rozumiem, że przy aktualizacjach licencji samodzielnych mogą wystąpić większe problemy - ale to jedynie w przypadku sklepów, gdzie właściciele tychże zmodyfikowali skrypty sklepu. Przy standardowych (oryginalnych) skryptach nic złego nie ma prawa się wydarzyć. Wystarczyłoby więc w umowie zakupu licencji samodzielnej zastrzec płatną pomoc przy aktualizacji dla modyfikujących oprogramowanie, lub też wydać dwie wersje - droższą z otwartym kodem php i tańszą z zakodowanym kodem (np. IonCube). Przecież asysta roczna dla licencji samodzielnych nie jest wiele tańsza od wersji abonamentowej sklepu, a odpada Wam utrzymanie infrastruktury serwerowej, której wydajność kuleje. Prowadząc biznes mam swój serwer dedykowany (nie tylko na potrzeby sklepu), więc aż się prosi wykorzystywać własną infrastrukturę serwerową.

• Like 1

18 godzin temu, Robert Błaszczak napisał:

Przy standardowych (oryginalnych) skryptach nic złego nie ma prawa się wydarzyć. 

Oczywiście że ma prawo się wydarzyć. Zewnętrzny serwer to zawsze dodatkowa praca dla programistów przy tworzeniu aktualizacji, muszą zweryfikować czy jest możliwe błędne działanie sklepu na innych serwerach. I to jest ta podstawowa różnica wydłużająca czas i poziom komplikacji przy aktualizacji licencji samodzielnych. Oczywiście wszystkich przypadków nie jesteśmy w stanie przewidzieć, i dlatego wersja abonamentowa ma przewagę nad licencją samodzielną. Dlatego też licencje samodzielne otrzymują aktualizację później. Dla większej dynamiki procesu aktualizacji zdecydowaliśmy się dostarczać aktualizacje licencjom samodzielnym dopiero, gdy wersje abonamentowe mają już kolejną wersję systemu. Widzimy jednak, że to nie jest komfortowa sytuacja dla licencji samodzielnych, w związku z tym rozważamy usunięcie ich z naszej oferty.

Nie bardzo wiem, co masz na myśli mówiąc o kulejącej infrastrukturze serwerowej wersji abonamentowej. Mógłbyś rozwinąć? 

Zgadzam się z moimi kolegami, licencje abonamentowe mają już wersję 5.8.26 a samodzielne 5.8.23 i muszą czekać. Wasza polityka świadczy gdzie nas macie. A asysta wcale nie jest taka tania.... najważniejsze ze otrzymaliście przelew. Na pewno nie będziecie polecani i z miłą chęcią bym was zmienił i nie wybrałbym was gdybym wiedział wcześniej

Edytowano przez Marcinf

Dnia 7.06.2018 at 11:43, Anna Boczar napisał:

Zewnętrzny serwer to zawsze dodatkowa praca dla programistów przy tworzeniu aktualizacji, muszą zweryfikować czy jest możliwe błędne działanie sklepu na innych serwerach. I to jest ta podstawowa różnica wydłużająca czas i poziom komplikacji przy aktualizacji licencji samodzielnych.

Nie do końca bym się z tym zgodził. Ktoś decydując się na licencję samodzielną zna warunki https://www.shoper.pl/help/artykul/wymagania-serwera-dla-oprogramowania-shoper/ i tymi samymi warunkami powinni kierować się programiści. Zgodnie z zasadą, takie warunki są u was spełnione lub na serwerach testowych - powinno działać na innych spełniających wymagania.

Dokładnie tak jak piszesz @OPTO. Kupując licencję samodzielną mamy jasno określone wymagania odnośnie konfiguracji serwera WEB, więc nie powinno być żadnych problemów z aktualizacją. Owszem, jeśli ktoś podejmuje się zmian w skryptach php pod własne potrzeby, to tu faktycznie będzie problem - tyle że instalator aktualizacji nie pozwoli wtedy na aktualizację sklepu. Ale jak widać, Shoper próbuje mocno zniechęcić posiadaczy licencji samodzielnych do siebie wymyślając trochę głupkowate powody braku równoległych wersji swojego produktu. Oczywiście ma do tego prawo - tak jak my mamy prawo do zmiany platformy.

• Upvote 1

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Drogi użytkowniku,

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.