Skocz do zawartości
Gadzetarnia.pl

Aktualizacja do wersji 5.8.23

Recommended Posts

19 godzin temu, OPTO napisał:

Oczywiście jako twórca oprogramowania nie czujecie się w obowiązku dostosowania go do aktualnych istniejących przepisów prawa aby wypuścić je do swoich klientów (czytaj: posiadających wykupione asysty)

@Anna Boczar o ten raczej mi chodziło ?

Przyznam szczerze nie bardzo rozumiem ten komentarz. Wszystkie wersje oprogramowania udostępnione dla wersji abonamentowych oraz licencji samodzielnych są zgodne z aktualnymi przepisami. Licencje samodzielne owszem, nie otrzymały aktualizacji związanej z RODO, jednak w tej aktualizacji nie było nic co sprawiało, że platforma nagle stawała się dostosowana do przepisów, bo była dostosowana już wcześniej. Jedyne zmiany jakie miały miejsce, to związane z automatyzacją i usprawnieniem pewnych procesów, jednak to, że dane można wyciągnąć ręcznie, nieautomatycznie, nie sprawia, że jest to niezgodne z obowiązującym prawem. Zgadzam się natomiast, że czas wydania dla Was tej aktualizacji znacznie się wydłużył i tak jak powiedziałam już wczoraj, robię co w mojej mocy, abyście tę aktualizację dostali możliwie jak najszybciej.

art 20 RODO. Jeżeli zgłosi się osoba powołująca na ten artykuł to ja muszę się zgłosić do was i za opłatą dodatkową mi to zrobicie? Jeżeli nie mogę tego dokonać, albo moja wiedza jest niewystarczająca a wiem, że oprogramowanie producenta to umożliwia tylko z jakichś względów nie udostępnia mi wersji. Tym samym producent wg changelog ustępnia tą wersję tylko "wybranym" (czytaj posiadającym licencję abonamentową) - blablabla typy w regulaminie nie podajemy, to jakbym czytał odpowiedzi automatyczne generowane przez system w call center.

na dzisiaj z tego co się orientuję eksportu klientów mogę dokonać ale wszystkich a nie wybranego, gdyż nawet w menu rozwijanym po zaznaczeniu wybranego nie pojawia się możliwość jego eksportu (zrzut)

414271620_ScreenShot2018-07-19o10_14_04.png.5a3c1d5700e4c7158d3734caf09d25c5.png

natomiast eksport do csv umożliwia tylko całą grupę lub wszystkie.

603821980_ScreenShot2018-07-19o10_14_53.thumb.png.af3e706844a69c9dd0f3301dd6331528.png

Zatem klient zgłasza się o przeniesienie danych, administrator danych zobowiązany jest do wykonania tego o ile klient nie ma możliwości wykonać tego samodzielnie a ja koresponduje z klientem, że przepraszam ale twórcy oprogramowania tłumaczą się tym, że zaniechują licencji samodzielnych, zwlekają z czasem tłumacząc się jakimiś problemami, chcą "zmusić" mnie do przejścia na abonament blablabla...

Chyba jakby żyjemy w dwóch różnych światach.

Tego faktycznie nie przewidzieliśmy :( I masz rację, tu może pomóc tylko aktualizacja. Naprawdę bardzo dużo czasu w ciągu dnia poświęcam ostatnio na przyspieszenie dla Was aktualizacji. Dajcie mi proszę czas do końca przyszłego tygodnia. Mam nadzieję, że będzie do tego czasu aktualizacja, a jeśli nie to choć informacja o konkretnej (nieodległej) dacie.

a potem przeczytamy, że sezon urlopowo-ogórkowy i będzie we wrześniu.

ja odpadam.

Sezon urlopowy jest teraz ;) i przez to usłyszałam, że w tym tygodniu nie da rady. Ja na urlop znikam dopiero w przyszły piątek, ale na forum @Joanna Worona będzie dbać o Wasze sprawy. To są tylko moje nadzieje, nie oficjalny komunikat, ale mam nadzieję, że jak nie w najbliższym tygodniu, to przed końcem lipca aktualizacja się pojawi.

Prosząc Was o czas do końca tygodnia, wierzyłam, że aktualizacja wyjdzie w tym tygodniu, ale przyznaję nie spodziewałam się, że będzie to pierwsza połowa tygodnia. Jednak udało się i od dziś aktualizacja 5.8.27 jest dostępna także dla LT :)

pewnie znowu jakiś błąd w skrypcie templatki i... uff.
?

Zapewne doszli już do wniosku, że to było samo "zuo"

A żeby ot nie robić... tak aktualizacja doszła... a szła od maja :D

Uff, udało się. I aktualizacje poszły bez żadnych problemów. Dziękuję.

Ps. Ciekawi mnie, czy będziecie mieli dużo zgłoszeń od użytkowników licencji samodzielnych z problemami z aktualizacjami Shopera. @Anna Boczar, @Joanna Worona, jeśli to nie jest jakaś tajemnica, to chętnie bym się dowiedział, jaka jest skala ewentualnych problemów.

@Robert Błaszczak no proszę cię, jeszcze tu będziesz powód do kolejnych opóźnień podrzucał ;)

Natomiast faktycznie moim zdaniem aktualizacje powinny wykonywać się raczej jedna po drugiej, niż serią - która to może spowodować błąd nie z winy SERWERA ale raczej "nadmiaru" danych, jakichś przerw w necie itp. 

@Robert BłaszczakAktualizacja wyszła dopiero wczoraj więc za wcześnie, aby określać skalę ;) Jednak Twoje pytania zmierzają w taką stronę, że coraz bardziej zbliżamy się do podawania przeze mnie wrażliwych danych, więc wolałabym już uciąć to na tym etapie ;) 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Drogi użytkowniku,

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.