Skocz do zawartości
Robert Błaszczak

Aktualizacjie licencji samodzielnych

Recommended Posts

Resellerzy, jako nasi partnerzy, dostali taką informację w pierwszej kolejności. Do osób mających u nas licencje samodzielne bezpośrednio (nie przez resellera) zostanie wysłany komunikat w najbliższych dniach. Resellerzy są naszym pośrednikami więc osoby, które zakupiły licencję przez nich, powinny zostać poinformowane przez resellerów.

Tym samym klienci resellerów są bardziej poinformowani niż klienci producenta oprogramowania.

Wracając do tematu tego działu, pojawi się jakaś aktualizacja do końca tego roku ?

Na ten moment nie mam informacji, kiedy pojawi się aktualizacja. W poniedziałek postaram się dowiedzieć czegoś więcej w tym temacie. Jednak nie zapowiada się, abyście musieli czekać do przyszłego roku ;) 

Dnia 19.09.2018 at 11:45, Anna Boczar napisał:

Na ten moment nie mam informacji, kiedy pojawi się aktualizacja. W poniedziałek postaram się dowiedzieć czegoś więcej w tym temacie. Jednak nie zapowiada się, abyście musieli czekać do przyszłego roku ;) 

Za kilka dni zaczyna się Q4/2018 - zatem koniec roku ?☃️

Licencje samodzielne dziś otrzymały aktualizację do wersji 5.8.31. Wgranie wcześniejszych aktualizacji ze względu na specyfikę licencji samodzielnych nie było możliwe.

Robert, tak, rzeczywiście wczoraj dostałam od IT informację, że paczka została zatrzymana. Na razie nie potrafię powiedzieć co było nie tak, że IT musiało ją wycofać ani kiedy zostanie przywrócona. Jak tylko czegoś się dowiem będę dawać znać.

Czy w przypadku jej pobrania coś będzie nie tak z funcjonowaniem sklepu? Czy problem był po stronie samej aktualiazacji jako procesu czy coś poza tym @Anna Boczar?

u mnie przebiegło bez problemowo co do samego upd

Sklep będzie działał prawidłowo - paczka była zoptymalizowana, jej pierwotna wersja, jeżeli się ściągnęła i zainstalowała, działa prawidłowo.

Jestem w ciężkim szoku! Dopiero co zainwestowaliśmy dość spore pieniądze w rozbudowę sklepu w wersji licencji samodzielnej, a właśnie przed chwilą dostaję informację od resellera, że wersja samodzielna nie będzie miała już wsparcia. TO JAKIEŚ ŻARTY????? W ostatnim czasie wiele razy rozmawiałam o modyfikacjach sklepu na licencji samodzielnej z pracownikami działu technicznego i żaden z nich nie poinformował mnie o planach zawieszenia wsparcia licencji samodzielnej! Jak to możliwe?????

Po takiej informacji, nigdy w życiu nie przejdę na wersję abonamentową, bo cholera wie, jaki numer wywiniecie swoim klientom następnym razem.

Nie komunikowaliśmy tego wcześniej, bo decyzja nie była pewna. Gdy podjęliśmy ją ostatecznie (kilkanaście miesięcy przed planowaną datą zakończenia wsparcia tj. styczniem 2020) zaczęliśmy to komunikować. 

Podjęliśmy taką decyzję, bo uważamy, że wersja abonamentowa jest lepsza. Funkcjonalność licencji samodzielnych znacząco odbiega od abonamentowych, równocześnie generując znacznie większe koszta i nie rozwijając się tak prężnie pod względem technologicznym, jak ma to miejsce w przypadku abonamentów. Wprowadzanie technologii dla sklepu na licencji samodzielnej, jakie wprowadzamy i planujemy wprowadzać, generowałoby zbyt duże koszty, co niestety musiałoby się przełożyć na podwyższenie kosztów licencji oraz asysty, a te z kolei byłaby niewspółmiernie wysokie do kosztów jakie ponoszą klienci licencji abonamentowej. Zatem postanowiliśmy zrezygnować z licencji samodzielnej i skupić siły na rozwoju wersji abonamentowych. Wierzymy, że w ten sposób będziemy w stanie jeszcze prężniej udoskonalać naszą platformę.

@Anna Boczar czy może mi pani wskazać w changelog jakąś nową funkcjonalność, która rozłozyłaby mnie na łopatki, albo taką którą byście mogli się pochwalić? Bo śledząc changelog większość to ulepszenia i poprawki a nowe funkcjonalności albo są bardzo drobnymi albo nieznaczącymi (lub takimi które wynikają ze "współpracy" z innymi platformami - np. allegro, płatności shoper, apaczka, płatności, faktrowanie itp) i w wersji od 5.8.0 do aktualnej po prostu trudno mi coś "ciekawego" odszukać. Tak wiem - ograniczały was samodzielne i teraz zabieracie się z kopyta za te wszystkie zgłoszenia i sugestie klientów które na forum wiszą i wiszą. 😉

Witam,

Jeżeli Sprzedawali Państwo dwie opcje, tzn licencja samodzielna oraz abonamentowa i podczas sprzedaży nie było mowy o tym iż któraś z nich jest lepsza czy gorsza, to klient sam podejmował decyzję czy chce zapłacić więcej za licencje samodzielną i mieć ją na własność czy woli płacić abonament. 

Teraz rezygnują Państwo z samodzielnej tzn iż sklep na takiej licencji pozbawiony asysty i nie będzie pełnowartościowy.  W jaki sposób będzie to zrekompensowane klientom którzy zostaną teraz bez asysty ?

Czy będą zwracane pieniądze które wydaliśmy przy zakupie sklepu?. Przypomnę ponownie iż wtedy zagwarantowano nam asystę i możliwość aktualizacjii?  Czy może zaproponują państwo darmowy rok czy dwa dla tych klientów którzy zdecydują się przejść na abonament.  

Myślę iż należało nad jakąś uczciwą propozycją zrekompensowania kosztów. 

Pozdrawiam

@Piotr8 w jednym z wątków możesz przeczytać, że wykupienie asysty nie jest jednoznaczne z określeniem czasookresu aktualizacji ;)

pkt 2 wypowiedzi

1017060330_ScreenShot2018-10-5o10_32_29.thumb.png.812530735bc69a239a754e6e4c291ebf.png

a rekompensatę dostaniesz ofertę podczas przejścia na abonament, ale przy modyfikacji po prostu wielu siedzi w "****"

@OPTO wiele z wcześniejszych aktualizacji jakie dostały licencje samodzielne wiązało się z obsuwą czasową m.in. ze względu na trudność wdrożenia funkcjonalności. Ostatecznie większość z nich dostaliście, niemniej jednak proces ten był dużo bardziej skomplikowany (a co za tym idzie kosztowny). Jeśli chcesz konkretny przykład, to najprościej podać mi z planowanych rozbudów. W jednej z najbliższych aktualizacji (jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w najbliższej) planujemy wdrożenie PWA (Progressive Web App) i na ten moment planujemy wdrożenie go tylko dla licencji abonamentowych. 

Mam pytanie odnośnie wygasania licencji samodzielnej.

W licencji samodzielnej mamy dostęp do plików (chociażby .js, .tpl, .less), a w wersji abonamentowej tego nie ma (jeśli się mylę proszę mnie poprawić). Ja dostosowywałem swój sklep około roku i zdecydowałem się na wersję samodzielną w dużej mierze ze względu na to, że mogę zrobić z plikami co chcę. Czy w wersji abonamentowej będzie taka możliwość? 

Chciałbym dopytać jeszcze o terminy. Możliwość aktualizacji sklepów z wersją samodzielną będzie dostępna do 2020 roku?

Pozdrawiam

Rafał

13 godzin temu, schab91 napisał:

W licencji samodzielnej mamy dostęp do plików (chociażby .js, .tpl, .less), a w wersji abonamentowej tego nie ma (jeśli się mylę proszę mnie poprawić). Ja dostosowywałem swój sklep około roku i zdecydowałem się na wersję samodzielną w dużej mierze ze względu na to, że mogę zrobić z plikami co chcę. Czy w wersji abonamentowej będzie taka możliwość?

Zrób sobie kopię skina, można spokojnie grzebać w całej skórce. Jak wolisz swój edytor to można się łączyć przez WebDav.

@schab91 W licencji abonamentowej masz możliwość edycji: własny styl JS i CSS oraz plików .less w edycji zaawansowanej (edycja zaawansowana nie jest objęta pomocą techniczną, ale jest możliwa). 

Co do aktualizacji: na ten moment plan aktualizacji na przyszły rok nie jest jeszcze gotowy, więc trudno mi powiedzieć coś wiążącego, tym bardziej jak będzie to wyglądało w przypadku licencji samodzielnych. Na pewno będziemy Was informować, gdy otrzymamy konkretny plan. 

Dnia 11.10.2018 at 11:24, Twardy napisał:

Zrób sobie kopię skina, można spokojnie grzebać w całej skórce. Jak wolisz swój edytor to można się łączyć przez WebDav.

Czy dobrze Cie zrozumiałem? Na dzień dzisiejszy jest dostęp do tych plików w licencji abonamentowej? 

Pozdrawiam

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Drogi użytkowniku,

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.