Skocz do zawartości
Anna Boczar

Na Na czym warto się skupić podczas prowadzenia sklepu internetowego

Recommended Posts

Ruszamy dziś z cyklem Q&A w ramach, którego będziecie mogli zadawać pytania naszym ekspertom :) Sesje będą trwały przez tydzień. W pierwszej ekspertem będzie Michał Tobiasz, nasz Reseller, właściciel firmy MTON https://mton.pl/. Myślę, że jednak najlepiej będzie jak Michał przedstawi się Wam osobiście ;) Michał odpowie na Wasze pytania dotyczące rzeczy, na których warto się skupić podczas prowadzenia sklepu, a w szczególności o możliwych integracjach na Shoperze, które bardzo ułatwiają życie adminowi ;) Także pytajcie śmiało! :D Michał będzie odpowiadał na Wasze pytania, w miarę regularnie od dziś do piątku. W weekend pozwolimy mu odpocząć, ale Wy dalej możecie pytać. W przyszły poniedziałek Michał odpowie na pytania zadane w weekend i wtedy zamkniemy ten wątek ;) Otworzymy nowy wątek dopiero dla kolejnego partnera. 

Witam wszystkich serdecznie!  Nazywam się Michał Tobiasz :) swoją przygodę z shoper.pl rozpocząłem dobre kilka lat temu od własnych sklepów online gdzie zdążyłem poznać oprogramowanie shoper i jego zalety. Doświadczenie zdobyte przez lata w branży e-commerce przekształciły się w pomysł na firmę gdzie w tej chwili dostarczam ludziom kompleksową obsługę sprzedaży online i rozwijam ten kanał sprzedaży u swoich klientów. Przez ten tydzień chętnie odpowiem na wszystkie pytania! :) Mam nadzieję, że moje odpowiedzi pomogą Państwu w rozpoczęciu przygody z e-commerce i shoper.pl!

Cześć,

no to może ja zacznę. Rozszerzam sklep o kolejne języki i chciałbym się dowiedzieć jakie płatności powinienem uruchomić dla zagranicznych Klientów - głownie z UE. W shoper do wyboru mamy: paypal, paypal express checkout oraz braintree. Niby wszystko od PayPal'a, ale co się lepiej sprawdza? Które rozwiązanie wybrać? 

Myślę że wszystkie te sposoby płatności spełnią swoje zadanie :) Głównym elementem jaki wziął bym pod uwagę wybierając konkretny system jest jego rozpoznawalność i procent rynku EU jaki w tej chwili obsługują. Oczywiście ważną jak nie najważniejszą kwestią wg mnie jest prowizja jaką dany operator będzie w stanie zaoferować i to jest główny element wg którego dokonał bym wyboru. Pozdrawiam! Michał

Jaki program do zarządzania całym asortymentem? Sprzedaż na allegro i shoper, jak to wszystko ogarnąć w jednym miejscu, jaka integracja byłaby najlepsza? Przy małych sklepach zarządzanie przez samego shopera może być wystarczające. Ale przy asortymencie 10000 produktów potrzebny jest program magazynowy zintegrowany z shoper. Co Pan poleca i jak to najlepiej ogarnąć ?

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest system zarządzania sprzedażą Baselinker - pozwala na zarządzanie sprzedażą wielokanałową min. allegro.pl/Amazon/eBay + np. coraz bardziej popularna arena.pl + ew. pobieranie zamówień z Kup Ceneo. Wielu moich klientów korzysta z takiego rozwiązania - Baselinker umożliwia także min. połączenie z systemami ERP i drukarkami fiskalnymi co bardzo ułatwia obsługę zamówień. Pozdrawiam! Michał

Bardzo dziękuję @mton-michal_tobiasz za poświęcony nam czas :)

Dziękuję również aktywnym użytkownikom za zainteresowanie sesją.

Ponieważ czas zadawania pytań Michałowi dobiegł końca, zamykam wątek. 

Kolejna sesja niebawem!

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

Drogi użytkowniku,

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.