Remote QA Engineer / Software Tester

Cała Polska

O nas:

Cześć! Jesteśmy Shoper – producentem oprogramowania e-commerce sprzedawanego w modelu SaaS. Poza oprogramowaniem sklepu rozwijamy również naszą platformę SaaS, system płatności, system wspomagający kampanie reklamowe oraz tworzymy aplikacje rozszerzające możliwości sklepu. Obecnie pracujemy dla ponad 33 tys. klientów (!).

Nasze biura znajdziesz w Krakowie i Szczecinie.

Najważniejsi dla nas są ludzie – swoje zespoły staramy budować się przede wszystkim w oparciu o otwartych, uśmiechniętych i kreatywnych ludzi.

Pracujemy z technologiami takimi jak: PHP 7.4, Nginx, Gearman, Percona XtraDB Cluster, Elasticsearch, Docker, Memcache, Redis. Pracujemy w metodologiach zwinnych. W dwutygodniowych cyklach wytwórczych. Kod tworzymy na naszym prywatnym repozytorium na Github.com. Realizujemy testy automatyczne – w ramach zespołów Core (Sklep internetowy) z wykorzystaniem Codeception/PHPUnit, w ramach pozostałych zespołów Codeception, PHPUnit oraz Cypress.

W związku z rozwojem zespołów należących do tzw. Core (główny produkt, czyli sklep internetowy) szukamy aż 4 osób! W ramach automatyzacji testów – język PHP jest językiem wiodącym, jednak nie musisz być ekspertem. Ważne jest, abyś znał/a dowolny język obiektowy na poziomie regular i był otwarty/a na korzystanie z PHP w ramach automatyzacji. W organizacji wykorzystujemy też narzędzie Cypress, które może zostać w przyszłości wykorzystane do automatyzacji testów API/GUI w ramach nowych zespołów.

Twoje codzienne zadania:

  • automatyzacja testów aplikacji webowej,
  • projektowanie i przeprowadzanie testów manualnych,
  • rozwój środowiska testów automatycznych – Selenium WebDriver, Codeception.

W skrócie…

  • 50% automatyzacja testów
  • 20% projektowanie i przeprowadzanie testów manualnych
  • 20% współpraca z programistami
  • 5% spotkania
  • 5% tworzenie dokumentacji testów manualnych

Co potrzebujesz?

  • znajomości zagadnień testerskich na poziomie ISTQB Foundations level (projektowanie testów, raportowanie defektów),
  • znajomości technologii REST i dowolnego narzędzia do komunikacji REST (np. Postman),
  • Selenium WebDriver,
  • doświadczenia w automatyzacji testów funkcjonalnych,
  • umiejętności programowania w dowolnym języku obiektowym (preferowany PHP),
  • podstaw w tematyce bezpieczeństwa aplikacji WEB,
  • znajomości systemu Linux.

Dużym plusem będzie…

  • znajomość frameworka Codeception,
  • znajomość GIT, Docker, PHP, Cypress,
  • doświadczenie w temacie testów API/GUI,
  • doświadczenie w temacie testów e-commerce.

Oprócz super stanowiska, otrzymasz:

  • system kafeteryjny (w tym m.in.: kartę Multisport, bilety do kina, vouchery do biura podróży),
  • ShoperUp! – unikatowy program rozwoju kompetencji wewnątrz organizacji,
  • dostęp do platformy eTutor (a także możliwość uczestnictwa w lekcjach online j.angielskiego),
  • prywatną opiekę medyczną Luxmed,
  • pracę w płaskiej strukturze,
  • eventy integracyjne,
  • budżet szkoleniowy,
  • strefa chillout, a w niej: biblioteka, piłkarzyki, konsola PS5.

Jak zaaplikować?

Dołącz do zespołu Shoper S.A.

Klikając w przycisk „Aplikuj”, lub w inny sposób wysyłając zgłoszenie rekrutacyjne do Shoper S.A., potwierdzasz zapoznanie się z klauzulą informacyjną Shoper S.A. oraz zgadzasz się na przetwarzanie przez Shoper S.A. Twoich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu rekrutacyjnym (wykraczających poza katalog danych wymaganych zgodnie z przepisami prawa pracy) w celu prowadzenia rekrutacji na stanowisko wskazane w ogłoszeniu.

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, umieszczonych przeze mnie w dokumentach rekrutacyjnych i przekazanych w trakcie rekrutacji, przez Shoper S.A. w celu prowadzenia przyszłych rekrutacji. Wiem, że zgoda może zostać przeze mnie w każdej chwili odwołana, a szczegółowe zasady przetwarzania moich danych osobowych określa polityka przetwarzania danych osobowych w procesie rekrutacji Shoper S.A.‟